EŞME AYVASI FİDANI Cydonia oblonga

Availablity: in stock

– Ayva fidanlarımız siyah poşette yada açık kök olarak satışa sunulmuştur. Fidanlarımız deliceye aşılı olup sertifikalıdır. Tüm budama, gübreleme ve zirai ilaçlama işleri itina ile yapılmıştır. Hemen hemen her fidanın bodur olanı da elimizde mevcuttur.

– Satıştaki boyu : 1 metre civarıdır.

– Fidanın yaşı : 2 yıllıktır.

– Dikim mesafesi : 3-4 metre

 – Ayva fidanı dikim zamanı : Tüplü poşetli olanlar 12 ay sürekli dikilebilir.

– Yaprak dökme özelliği : Kışın yaprak döker

– Üzüm fidanı çiçeklenme dönemi : Mayıs ayı

-Meyve hasat zamanı: Eylül ekim ayları

– Formlu yetişme boyu : 3-4 metre

– Ayva fidanı dayanabileceği en düşük sıcaklık değeri : – 20 derece

– Fidanın ışık isteği : Tam güneş gören yerleri daha çok sever.

-Ayva fidanı her tür toprağa dikilebilir. Mühim olan toprağın kalitesi değil daha sonra bitkinin isteği olan vitamin ve mineralin zamanı geldiğinde fidanın dibine atılması önemlidir.

– Meyve fidanlarımızı toprakla buluşturmadan önce bolca sulayalım. Fidan dikim çukuru ne kadar büyük olursa fidanlarımızda o derece hızlı büyürler. Fidan dikildikten sonra çevresinde bir metre çapında tabak şeklinde bir havuz yapalım. Yani bir peynir tenekesi miktarı kadar su döküldüğünde suyun havuzdan dışarı taşmaması gerekir. Fidan dikildikten sonra her gün sulayalım bir hafta sonra dibi kurudukça sulayalım.

– Ayva fidanı dikildikten 2-3 ay gibi bir zaman zarfında dibine gübre atmayalım. Gübreleme zamanı geldiğinde azot-fosfor-potasyum içerikli gübrelerden bir çay kaşığı kadar atalım.15-15-15 gübre atabiliriz.15 gün sonra tekrar ayni gübrelemeyi 15 gün ara ile yapalım. Yaz sıcakları başlayınca fidanın dibine asla gübre atmayalım. Yaklaşık bir yıl sonra gübre miktarını bir tatlı kaşığına çıkaralım.

– Bir seneden önce fidana budama yapmayalım. İstediğimiz şekilde ya da boyda budayabiliriz.

– Bizden yıllar geçse de her zaman meyve fidanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ürünümüzü incelediniz umarız ki beğenmişsinizdir.

Ama Ali Botanikte ürün konsepti sadece bunlarla kısıtlı değildir.

Çam cinsi fidanlar, çalı cinsi çiçekler, ağaç formlu çiçekler, meyve fidanları, sarmaşık cinsi sarıcı ve tırmanıcı çiçekler, rengarenk ve her çeşitten güller, hakiki bermuda çimi, tüm sertifikalı sebze tohumları, canlı renklere sahip çiçek tohumları, nikah çamı ve çiçek üretim saksılarıdır.

Ürünlerimiz canlı dolgun ve kaliteli olup bazıları aşılı bazıları tüplü ve saksılı çiçeklerdir.

Türkiye’nin her yerine kargo bedava olup siz siparişi verdikten hemen sonra biz anında hızlı teslim için start veriyoruz.

Yılların verdiği tarımsal tecrübelerimizden aldığımız derslerden, mükemmel ötesini yakalamaya çalışıyoruz.

Çiçek ve meyve fidanları kendi bahçemizde, kendi toprağımızda itina ile ürettiğimiz için ucuz ürün satabiliyoruz.

Çam cinsi olsun çalı cinsi olsun ya da sarmaşık cinsi olsun tüm fidan ve çiçeklerimizle çit yapabilir yan komşunuzla aranıza ses ve görüntü geçirmeyen bir bitki paravanı yapabilirsiniz.

Ev, bahçe ya da teraslarınıza, büyük saksılara dikeceğiniz fidan ve çiçeklerle oturduğunuz mekanları cennet bahçesine çevirebilirsiniz.

 49,90