shiitake3

+100 SHİTAKE MANTARI TOHUMU MİSELİ shiitake mantarı miseli satın al

Our Price

 29,90

tohumlarla beraber ekim klavuzu gönderilecekitir.

SHIITAKE (Lentinula edodes )
Shiitake Mantarı üretimi, lezzeti, kompostu,
Shiitake Mantarı üretimi Dünya da kültürü yapılan mantar türleri arasında gerek besin değeri ve lezzeti gerek tıp alanındaki kullanımıyla uluslararası bir üne sahiptir.Shiitake daha çok uzak Doğu Asya ve Doğu Asya ülkelerinde üretilmektedir.Özellikle Japonya `da yetiştiriciliği bir sanat dalı olarak kabul edilmekte,yetiştirme yerlerine bir mabede gider gibi gidilmektedir.

Shiitake Mantarı TARİHÇESİ
Shiitake Mantarı üretimi, şii ağacı (huş) mantarı anlamına gelip ,şii ağacının devrik kütükleri bu mantarın konukçusudur.Kompostları çok özel olarak hazırlanarak kültür ortamında yetiştirmekteyiz.

Uzak Doğu Asya ülkelerinde beyaz şapkalı mantardan çok daha fazla sevilen Shiitake mantarı hoş kokusu ve lezzetinden dolayı çok değer verilmekte, ?imparatorların yiyeceği ? olarak anılmakta,uzun yaşamın sırrı,doğal bir şifa kaynağı olarak satılmakta ve geleneksel olarak düğün yemeklerinde kullanıldığı gibi afrodizyak etkisi olduğuna inanılmaktadır.Shiitake mantarının yetiştiği yere yakın yaşayan Samurai Savaşçıları bu mantarı başkalarının toplamasını yasaklamışlardır.
TOHUM ADEDİ: +100 ADET

YETİŞTİRİLME ZORLUK DERECESİ: ÇOK KOLAY

KULLANIM: AÇIK ALAN-KAPALI ALAN-SUNİ SERA ORTAMI

STİL: ÇOK YILLIK

EKİM DÖNEMİ: 4 MEVSİM

ÇİMLENME SÜRESİ: 2-4-6 HAFTA

ÇİMLENME DERECESİ: 18-25 DERECE

UYGULAMALAR: PARK,BAHÇE, ÇİFTLİK, BALKON, VERANDA, SAKSI,

Quantity:

Siparişleriniz 2-7 İş günü içirisinde kargolanır

Tüm kredi kartlarına taksit imkanı

Kapıda ödeme seçeneği

Ready to Ship